Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to idealny wariant dla smakoszy, którzy lubią tradycyjny, unikatowy i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To również znakomity przyrząd dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Nasze wędzarnie są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Wałbrzych

Na czym polega wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia potrzebujemy dogłębnie poznać, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia używany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwie podstawowe odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono kilka godzin, a czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. W trakcie preparowania używany jest rzadki dym. Najważniejszym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby odbywało się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka odbywa się w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona zwykle do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się również z udziałem pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Wałbrzych

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w {mieście}?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w {mieście} trzeba przede wszystkim określić, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że Wałbrzych to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w różnego rodzaju przedsiębiorstwachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy wysokiej efektywności. Wybierając wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Wałbrzych

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Wałbrzychu

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje powodują, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim obniżenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to masówka, gdzie nie przejmują się smakiem.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać indywidualną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia wędzarniczego bardzo szybko się nam zwróci.

Pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Wałbrzych to miejscowość, która znajduje się daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych