Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla osób, które szanują zwyczajowy, unikalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do przygotowywania mięs. To także doskonały przyrząd dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest cały szereg, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Nasze wędzarnie elektryczne Gros są stworzone dla:

SKLEPów, MARKETów
Kół ŁOWIECKIch
AGROTURYSTYK
SZKół
LABORATORIów
CATERINGów

GARMAŻERNI
BARów, STOŁÓWek
RESTAURACJi
AMATORów WĘDZENIA
PRZYDOMOWych WĘDZARNIE
ZAKŁADów WĘDZARNICZych

wędzarnia ogrodowa Starogard Gdański

Z czym wiąże się wędzenie w wędzarni elektrycznej?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie należy precyzyjnie zgłębić, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwie podstawowe odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od typu przyszykowanego produktu. Podczas preparowania zastosowany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby przebiegało bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Trwa ona od kilkunastu minut do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie odbywa się także z obecnością pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo procesu jest uzależnione od tego, jak wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że zbyt duża wilgotność może doprowadzić do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Starogard Gdański

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Starogardzie Gdańskim?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w Starogardzie Gdańskim powinno się przede wszystkim sprecyzować, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uzmysłowić, że Starogard Gdański to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny używane w różnego rodzaju firmachw Starogardzie Gdańskim. Z tej przyczyny jest on adekwatny wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie potrzebujemy wysokiej zdolności produkcyjnej. Wyszukując urządzenie odpowiednie dla siebie należy przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Starogard Gdański

Plusy posiadania wędzarni elektrycznej domowej w Starogardzie Gdańskim

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszystkie zmiany sprawiają, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to masówka, gdzie nie przejmują się smakiem.

Właśnie dlatego warto posiadać prywatną, małą wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak i aromat. Wędzone artykuły są dość kosztowne, więc wędząc je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Zakup wędzarni relatywnie szybko się nam zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Poszukujesz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Starogard Gdański to miejscowość, która znajduje się dosyć daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych