Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to idealny wariant dla ludzi, którzy cenią sobie tradycyjny, oryginalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do preparowania mięs. To także znakomite urządzenie dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Nasze wędzarnie Gros są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Malbork

Na czym polega wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie potrzebujemy dokładnie zgłębić, czym jest wędzenie. Jest to omiatanie dymem artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa podstawowe warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od rodzaju przyszykowanego produktu. W trakcie preparowania zastosowany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest jednak to, aby działo się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Przebiega ona zwykle do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się także z występowaniem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Malbork

Jak wybrać optymalną wędzarnie w {mieście}?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w {mieście} należy przede wszystkim sprecyzować, jak będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że Malbork to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w innych tego typu firmachw {mieście}. Z tego względu nadaje się do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej wydajności. Wyszukując wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Malbork

Zalety używania wędzarni ogrodowej w Malborku

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszystkie zmiany powodują, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to produkcja masowa, w której jakość nie znajduje się na pierwszym miejscu.

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni relatywnie szybko się nam zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Malbork to miasto, które mieści się stosunkowo daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych