Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla osób, które cenią sobie zwyczajowy, unikatowy i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do preparowania mięs. To także znakomite urządzenie dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie Gros polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Bytom

Na czym polega wędzenie?

Zanim wybierzemy odpowiednie urządzenie należy dokładnie poznać, czym jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym używany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwie odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które zachodzi w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a dokładny czas zależy od typu przyszykowanego produktu. W trakcie preparowania wykorzystywany jest rzadki dym. Głównym zamierzeniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest , aby odbywało się to bez straty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w bardzo krótkim czasie. Trwa ona zwykle do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się również z występowaniem pary. To właśnie dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Bytom

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Bytomiu?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Bytomiu trzeba przede wszystkim sprecyzować, jak często będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić, że Bytom to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt używany w innych tego typu przedsiębiorstwachw Bytomiu. Z tego powodu jest on w sam raz wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej zdolności produkcyjnej. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Bytom

Zalety używania wędzarni ogrodowej w Bytomiu

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszelkie modyfikacje powodują, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Często, jest to produkcja masowa, gdzie nie przejmują się jakością.

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnię ogrodową. Dzięki niej można całkowicie kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia wędzarniczego szybko się nam zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Bytom to miasto, które znajduje się dosyć daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych