Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to znakomita alternatywa dla osób, które szanują zwyczajowy, unikatowy i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To także świetny przyrząd dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Nasze wędzarnie są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Łuków

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia potrzebujemy dogłębnie zgłębić, czym jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwie podstawowe odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od typu przygotowywanego produktu. W czasie preparowania zastosowany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby przebiegało bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja przebiega w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona zwykle do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się również z obecnością pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Tempo procesu jest uzależnione od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Łuków

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Łukowie?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Łukowie powinno się przede wszystkim określić, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uzmysłowić, że Łuków to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w innych tego typu przedsiębiorstwachw Łukowie. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć wysokiej zdolności produkcyjnej. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie należy przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Łuków

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Łukowie

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma dużej ilości konserwantów. Wszelkie zmiany powodują, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Często, jest to produkcja masowa, w której nie przejmują się smakiem.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niezapomniany smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia wędzarniczego relatywnie szybko nam się zwróci.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Łuków to miejscowość, która mieści się daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdy zakątek Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych