Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla smakoszy, którzy szanują zwyczajowy, oryginalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do wędzenia mięs. To także świetny przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest co niemiara, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Rabka-Zdrój

Na czym polega wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia należy szczegółowo poznać, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych artykułów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym używany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwie podstawowe odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. W trakcie obróbki wykorzystywany jest rzadki dym. Najważniejszym zamierzeniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest jednak to, aby odbywało się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka odbywa się w krótkim czasie. Trwa ona od kilkunastu minut do jednej godziny. W czasie wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie może odbywać się także z obecnością pary. To właśnie dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może doprowadzić do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Rabka-Zdrój

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Rabce-Zdroju?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w Rabce-Zdroju należy przede wszystkim określić, jak często będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić, że Rabka-Zdrój to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w innych tego typu firmachw Rabce-Zdroju. Z tej przyczyny jest on adekwatny wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie potrzebujemy wysokiej efektywności. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie należy przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Rabka-Zdrój

Zalety używania wędzarni ogrodowej w Rabce-Zdroju

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje sprawiają, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Jest to najczęściej masówka, gdzie smak nie znajduje się na pierwszym miejscu.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać własną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni relatywnie szybko nam się zwróci.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Rabka-Zdrój to miasto, które leży daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych