Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla osób, które lubią tradycyjny, oryginalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To także świetny przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest mnóstwo, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Zamów wędzarnie do:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJA
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Głogów

Na czym polega wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia trzeba szczegółowo zrozumieć, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.Można wyróżnić dwa rodzaje wędzenia:

- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od wariantu przygotowywanego produktu. W trakcie obróbki zastosowany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby przebiegało bez straty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka odbywa się w bardzo krótkim czasie. Trwa ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie może odbywać się także z występowaniem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Głogów

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Głogowie?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w Głogowie trzeba przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uzmysłowić, że Głogów to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w różnego rodzaju przedsiębiorstwach w Głogowie. Z tego względu nadaje się do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej efektywności. Wyszukując wędzarnie odpowiednią dla siebie powinno się przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Głogów

Plusy używania wędzarni ogrodowej w Głogowie

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszelkie modyfikacje sprawiają, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to masówka, w której nie przejmują się jakością.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać prywatną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia bardzo szybko nam się zwróci.

Pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych