Wędzarnia na zamówienie?


Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla smakoszy, którzy lubią tradycyjny, niepowtarzalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To także znakomity przyrząd dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest co niemiara, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Nasze wędzarnie Gros są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Koniecpol

Na czym polega wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie należy precyzyjnie zrozumieć, co to jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa podstawowe rodzaje wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a dokładny czas zależy od typu przygotowywanego produktu. Podczas obróbki zastosowany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest , aby przebiegało bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka rozgrywa się w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona zwykle do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie odbywa się także z występowaniem pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Koniecpol

Jak wybrać optymalną wędzarnie w {mieście}?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w {mieście} należy przede wszystkim sprecyzować, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uzmysłowić, że Koniecpol to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny stosowane w innych tego typu firmachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej wydajności. Wyszukując wędzarnie odpowiednią dla siebie powinno się przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa wygodę użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Koniecpol

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Koniecpolu

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje powodują, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Jest to najczęściej masówka, w której jakość nie ma znaczenia.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia wędzarniczego szybko nam się zwróci.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Koniecpol to miasto, które położone jest stosunkowo daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych