Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to opcja dla osób, które cenią sobie tradycyjny, unikalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do wędzenia mięs. To także idealny przyrząd dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Wędzarnie Gros polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY


KOŁA ŁOWIECKIE


AGROTURYSTYKA


SZKOŁY


LABORATORIA


CATERING


GARMAŻERNIE


BARY, STOŁÓWKI


RESTAURACJE


AMATORZY WĘDZENIA


PRZYDOMOWE WĘDZARNIE


ZAKŁADY WĘDZARNICZE

wędzarnia ogrodowa Wrocław

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia trzeba dogłębnie poznać, co to jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia używany jest uwodniony dym-aerozol.Wyróżniamy dwie podstawowe odmiany wędzenia:- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od wariantu przyszykowanego produktu. W trakcie obróbki używany jest rzadki dym. Najważniejszym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby działo się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja rozgrywa się w krótkim czasie.

Przebiega ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może dojść do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się także z udziałem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas procesu jest uzależniony od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że zbyt duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Wrocław

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Wrocławiu?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Wrocławiu trzeba przede wszystkim ustalić, jak często będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uzmysłowić, że Wrocław to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny stosowane w innych tego rodzaju firmachw Wrocławiu. Z tego względu nadaje się do użytku domowego, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej wydajności. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Wrocław

Plusy posiadania wędzarni ogrodowej w Wrocławiu

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma konserwantów. Wszystkie zmiany sprawiają, że produkty spożywcze tracą swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Jest to najczęściej masówka, w której jakość nie znajduje się na pierwszym miejscu.

 

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnię ogrodową. Dzięki niej można w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak oraz aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu sporo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia wędzarniczego szybko się nam zwróci.

Masz pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Wrocław to miasto, które znajduje się daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych