Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to idealny wariant dla smakoszy, którzy cenią sobie zwyczajowy, unikalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To również doskonały przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest cały szereg, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Zamów wędzarnie Gros do:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Białystok

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia potrzebujemy dokładnie zgłębić, czym jest wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.Wyróżniamy dwie odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. W trakcie obróbki używany jest rzadki dym. Głównym zamierzeniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby przebiegało bez straty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Trwa ona zwykle do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie może odbywać się również z występowaniem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Czas procesu jest uzależniony od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Białystok

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Białymstoku?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Białymstoku trzeba przede wszystkim określić, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uzmysłowić, że Białystok to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt wykorzystywany w innych tego rodzaju firmachw Białymstoku. Z tej przyczyny jest on odpowiedni wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie potrzebujemy wysokiej zdolności produkcyjnej. Wybierając wędzarnie odpowiednią dla siebie należy przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Białystok

Zalety używania wędzarni ogrodowej w Białymstoku

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso, które nie ma konserwantów. Wszystkie modyfikacje sprawiają, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Jest to najczęściej produkcja masowa, w której smak nie ma znaczenia.

 

Właśnie dlatego warto posiadać indywidualną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny smak oraz aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia bardzo szybko nam się zwróci.

Pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Białystok to miasto, które mieści się dosyć daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych