Wędzarnia ogrodowa to doskonały wariant dla smakoszy, którzy lubią zwyczajowy, unikalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do przygotowywania mięs. To również idealny przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest co niemiara, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Nasze wędzarnie elektryczne są stworzone dla:

SKLEPów, MARKETów
Kół ŁOWIECKIch
AGROTURYSTYK
SZKół
LABORATORIów
CATERINGów

GARMAŻERNI
BARów, STOŁÓWek
RESTAURACJi
AMATORów WĘDZENIA
PRZYDOMOWych WĘDZARNIE
ZAKŁADów WĘDZARNICZych

wędzarnia ogrodowa Brzeszcze

Na czym polega wędzenie w wędzarni elektrycznej?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia potrzebujemy dokładnie zgłębić, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa podstawowe warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od rodzaju przyszykowanego produktu. W czasie preparowania używany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest , aby przebiegało bez straty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w krótkim czasie. Trwa ona od kilkunastu minut do jednej godziny. W czasie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku również dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie odbywa się również z występowaniem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Brzeszcze

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Brzeszczach?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w Brzeszczach trzeba przede wszystkim ustalić, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uzmysłowić, że Brzeszcze to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak maszyny wykorzystywane w różnego rodzaju przedsiębiorstwachw Brzeszczach. Z tego powodu nadaje się do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej efektywności. Dobierając urządzenie odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje wygodę użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Brzeszcze

Plusy posiadania wędzarni elektrycznej domowej w Brzeszczach

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki zmiany sprawiają, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim obniżenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to masówka, w której nie przejmują się smakiem.

Właśnie dlatego warto posiadać indywidualną, małą wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia wędzarniczego szybko nam się zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni?
Poszukujesz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Brzeszcze to miejscowość, która leży daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych