Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to opcja dla smakoszy, którzy lubią tradycyjny, unikalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do wędzenia mięs. To także idealny przyrząd dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest sporo, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Szczawnica

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie należy szczegółowo poznać, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od wariantu przyszykowanego produktu. Podczas obróbki używany jest rzadki dym. Głównym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby przebiegało bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w krótkim czasie. Trwa ona zwykle od kilkunastu minut do jednej godziny. W czasie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie może odbywać się także z obecnością pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Szczawnica

Jak wybrać optymalną wędzarnie w {mieście}?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w {mieście} należy przede wszystkim ustalić, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uzmysłowić, że Szczawnica to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt stosowany w innych tego rodzaju firmachw {mieście}. Z tego względu jest on odpowiedni wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy wysokiej wydajności. Wyszukując urządzenie odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Szczawnica

Plusy używania wędzarni ogrodowej w Szczawnicy

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma konserwantów. Wszelkie zmiany sprawiają, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim obniżenia kosztów i zwiększenia zysków. Jest to najczęściej produkcja masowa, w której jakość nie ma znaczenia.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny smak oraz aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Zakup wędzarni szybko nam się zwróci.

Masz pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Szczawnica to miejscowość, która mieści się stosunkowo daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych