Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to znakomita alternatywa dla osób, które lubią zwyczajowy, oryginalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To również idealny przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Wędzarnie polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Starachowice

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim wybierzemy odpowiednie urządzenie trzeba precyzyjnie zrozumieć, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwie odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które zachodzi w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. Podczas preparowania zastosowany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest , aby działo się to bez straty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Trwa ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się również z występowaniem pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Czas procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może doprowadzić do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Starachowice

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w {mieście}?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w {mieście} trzeba przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uzmysłowić, że Starachowice to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt wykorzystywany w różnego rodzaju przedsiębiorstwachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej wydajności. Dobierając wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Starachowice

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Starachowicach

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie zmiany powodują, że jedzenie traciswój swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do obniżenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to produkcja masowa, gdzie nie przejmują się smakiem.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać prywatną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak i aromat. Wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni szybko nam się zwróci.

Masz pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Starachowice to miejscowość, która mieści się daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych