Wędzarnia na zamówienie?


Wędzarnia ogrodowa to znakomita alternatywa dla ludzi, którzy cenią sobie tradycyjny, unikatowy i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To także idealne urządzenie dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Zamów wędzarnie do:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Ostrów Wielkopolski

Na czym polega wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia potrzebujemy dogłębnie poznać, co to jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwie podstawowe odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które zachodzi w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od typu przygotowywanego produktu. W trakcie preparowania używany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest jednak to, aby przebiegało bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Przebiega ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie odbywa się także z udziałem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak wilgotna jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Należy pamiętać jednak o tym, że duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Ostrów Wielkopolski

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Ostrowie Wielkopolskim?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w Ostrowie Wielkopolskim powinno się przede wszystkim sprecyzować, jak będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uświadomić, że Ostrów Wielkopolski to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt wykorzystywany w różnego typu przedsiębiorstwachw Ostrowie Wielkopolskim. Z tej przyczyny jest on w sam raz wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej efektywności. Wyszukując urządzenie odpowiednie dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Ostrów Wielkopolski

Plusy używania wędzarni ogrodowej w Ostrowie Wielkopolskim

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma dużej ilości konserwantów. Wszystkie zmiany sprawiają, że jedzenie traciswój swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i maksymalizacji zysków. Często, jest to masówka, w której smak nie znajduje się na pierwszym miejscu.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać indywidualną wędzarnię ogrodową. Dzięki niej można w pełni kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samodzielnie bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni bardzo szybko nam się zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Ostrów Wielkopolski to miasto, które leży stosunkowo daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych