Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to opcja dla osób, które cenią sobie tradycyjny, oryginalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To również doskonały przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Wędzarnie Gros polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Żarki

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie należy dogłębnie poznać, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem artykułów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. Podczas preparowania wykorzystywany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest jednak to, aby odbywało się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w krótkim czasie. Trwa ona zwykle do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku również dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się także z występowaniem pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Należy pamiętać jednak o tym, że duża wilgotność może doprowadzić do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Żarki

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w {mieście}?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w {mieście} należy przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że Żarki to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w różnego typu przedsiębiorstwachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej wydajności. Dobierając wędzarnie odpowiednią dla siebie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Żarki

Plusy używania wędzarni ogrodowej w Żarkach

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki zmiany powodują, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Często, jest to masówka, w której nie przejmują się smakiem.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać prywatną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia wędzarniczego szybko się nam zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Żarki to miasto, które leży daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych