Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to doskonały wariant dla ludzi, którzy cenią sobie zwyczajowy, unikalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To także świetne urządzenie dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Nasze wędzarnie Gros są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Sosnowiec

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie należy dokładnie zgłębić, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwie podstawowe odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od rodzaju przyszykowanego produktu. Podczas preparowania używany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest jednak to, aby odbywało się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja rozgrywa się w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona zwykle od kilkunastu minut do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się również z występowaniem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Sosnowiec

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w {mieście}?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w {mieście} trzeba przede wszystkim ustalić, jak często będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uświadomić, że Sosnowiec to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt wykorzystywany w różnego rodzaju firmachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej zdolności produkcyjnej. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Sosnowiec

Plusy posiadania wędzarni ogrodowej w Sosnowcu

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszelkie modyfikacje powodują, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Jest to najczęściej produkcja masowa, w której smak nie ma znaczenia.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. To ona pozwala całkowicie kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak i aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia relatywnie szybko nam się zwróci.

Pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Sosnowiec to miejscowość, która znajduje się daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych