Wędzarnia ogrodowa Leszno

Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla osób, które szanują tradycyjny, unikalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do przygotowywania mięs. To również znakomity przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Wędzarnie polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Leszno

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim wybierzemy odpowiednie urządzenie potrzebujemy precyzyjnie zrozumieć, czym jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem artykułów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym używany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które zachodzi w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od wariantu przygotowywanego produktu. Podczas preparowania wykorzystywany jest rzadki dym. Głównym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest jednak to, aby odbywało się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona od kilkunastu minut do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może dojść do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się także z występowaniem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Przebieg procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Leszno

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Lesznie?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Lesznie trzeba przede wszystkim określić, jak często będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić, że Leszno to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak maszyny wykorzystywane w innych tego rodzaju przedsiębiorstwachw Lesznie. Z tego względu nadaje się do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć wysokiej efektywności. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Leszno

Plusy używania wędzarni ogrodowej w Lesznie

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje powodują, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Jest to najczęściej produkcja masowa, w której nie przejmują się jakością.

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia szybko się nam zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Leszno to miasto, które mieści się daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych