Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla osób, które szanują zwyczajowy, unikatowy i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To również idealny przyrząd dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie Gros polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Leszno

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia potrzebujemy szczegółowo zgłębić, czym jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono od kilku do kilkunastu godzin, a dokładny czas zależy od typu przygotowywanego produktu. Podczas preparowania używany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest , aby przebiegało bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja rozgrywa się w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona od kilkunastu minut do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie odbywa się również z obecnością pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Leszno

Jak wybrać optymalną wędzarnie w {mieście}?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w {mieście} należy przede wszystkim określić, jak często będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić, że Leszno to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt stosowany w różnego rodzaju przedsiębiorstwachw {mieście}. Z tej przyczyny jest on adekwatny wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie musimy mieć wysokiej efektywności. Dobierając wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia komfort użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Leszno

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Lesznie

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszelkie zmiany sprawiają, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Często, jest to masówka, w której jakość nie ma znaczenia.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać prywatną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można w pełni kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia relatywnie szybko nam się zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni ogrodowej?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Leszno to miasto, które mieści się stosunkowo daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych