Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to opcja dla osób, które lubią zwyczajowy, niepowtarzalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do wędzenia mięs. To również doskonały przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest sporo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Zamów wędzarnie Gros do:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Andrychów

Na czym polega wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie trzeba szczegółowo zgłębić, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem produktów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym używany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa rodzaje wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od typu przygotowywanego produktu. W czasie preparowania używany jest rzadki dym. Głównym zamierzeniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby przebiegało bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka odbywa się w krótkim czasie. Przebiega ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie może odbywać się również z występowaniem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo procesu jest uzależnione od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Andrychów

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Andrychowie?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Andrychowie trzeba przede wszystkim sprecyzować, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uświadomić, że Andrychów to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny wykorzystywane w różnego typu przedsiębiorstwachw Andrychowie. Z tego powodu nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej zdolności produkcyjnej. Wyszukując wędzarnie odpowiednią dla siebie powinno się przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Andrychów

Plusy posiadania wędzarni ogrodowej w Andrychowie

W aktualnych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszelkie zmiany sprawiają, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Często, jest to produkcja masowa, w której nie przejmują się jakością.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać indywidualną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni szybko nam się zwróci.

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Andrychów to miejscowość, która leży stosunkowo daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych