Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to opcja dla smakoszy, którzy cenią sobie tradycyjny, unikalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To także świetny przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Zamów wędzarnie do:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Zduńska Wola

Na czym polega wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie potrzebujemy dokładnie poznać, co to jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych artykułów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono od kilku do kilkunastu godzin, a dokładny czas zależy od rodzaju przyszykowanego produktu. Podczas obróbki używany jest rzadki dym. Głównym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby działo się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja rozgrywa się w krótkim czasie. Przebiega ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie może odbywać się także z występowaniem pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Zduńska Wola

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Zduńskiej Woli?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Zduńskiej Woli powinno się przede wszystkim sprecyzować, jak będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uzmysłowić, że Zduńska Wola to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt używany w innych tego rodzaju przedsiębiorstwachw Zduńskiej Woli. Z tego względu jest on adekwatny wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy wysokiej wydajności. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Zduńska Wola

Plusy posiadania wędzarni ogrodowej w Zduńskiej Woli

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie zmiany sprawiają, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Jest to najczęściej produkcja masowa, gdzie smak nie znajduje się na pierwszym miejscu.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać indywidualną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia bardzo szybko się nam zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni ogrodowej?
Poszukujesz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Zduńska Wola to miasto, które mieści się dosyć daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych