Wędzarnia ogrodowa to opcja dla osób, które szanują zwyczajowy, unikatowy i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do preparowania mięs. To także idealne urządzenie dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest co niemiara, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Zamów wędzarnie elektryczne do:

SKLEPów, MARKETów
Kół ŁOWIECKIch
AGROTURYSTYK
SZKół
LABORATORIów
CATERINGów

GARMAŻERNI
BARów, STOŁÓWek
RESTAURACJi
AMATORów WĘDZENIA
PRZYDOMOWych WĘDZARNIE
ZAKŁADów WĘDZARNICZych

wędzarnia ogrodowa Zawiercie

Na czym polega wędzenie w wędzarni elektrycznej?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia trzeba precyzyjnie poznać, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwie odmiany wędzenia:

- Wędzenie zimne, które zachodzi w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od typu przygotowywanego produktu. Podczas obróbki wykorzystywany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby odbywało się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Przebiega ona do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się także z udziałem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Zawiercie

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Zawierciu?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Zawierciu należy przede wszystkim sprecyzować, jak będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić, że Zawiercie to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny stosowane w innych tego rodzaju przedsiębiorstwachw Zawierciu. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej efektywności. Wybierając wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Zawiercie

Zalety posiadania wędzarni elektrycznej domowej w Zawierciu

W aktualnych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje powodują, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to produkcja masowa, gdzie jakość nie znajduje się na pierwszym miejscu.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać prywatną, małą wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samemu sporo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia wędzarniczego relatywnie szybko nam się zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Zawiercie to miejscowość, która położona jest daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych