Wędzarnia na zamówienie?


Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla ludzi, którzy lubią tradycyjny, oryginalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To także idealny przyrząd dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Użytkownikami wędzarni Gros są:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Świętochłowice

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia należy dokładnie zrozumieć, czym jest wędzenie. Jest to omiatanie dymem produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. Podczas obróbki używany jest rzadki dym. Głównym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Kluczowe jest , aby działo się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w bardzo krótkim czasie. Przebiega ona zwykle od kilkunastu minut do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może tutaj dojść do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się także z występowaniem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Świętochłowice

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Świętochłowicach?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Świętochłowicach należy przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uświadomić, że Świętochłowice to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny stosowane w innych tego rodzaju przedsiębiorstwachw Świętochłowicach. Z tego powodu nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej efektywności. Wybierając wędzarnie odpowiednią dla siebie należy przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Świętochłowice

Plusy posiadania wędzarni ogrodowej w Świętochłowicach

W aktualnych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki zmiany powodują, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim obniżenia kosztów i zwiększenia przychodów. Jest to najczęściej masówka, w której nie przejmują się smakiem.

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samodzielnie bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni bardzo szybko się nam zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Świętochłowice to miejscowość, która położona jest daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych