Wędzarnia na zamówienie?


Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla osób, które lubią tradycyjny, oryginalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do preparowania mięs. To także znakomity przyrząd dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie polecamy dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Woźniki

Na czym polega wędzenie?

Zanim wybierzemy odpowiednie urządzenie potrzebujemy szczegółowo poznać, czym jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa podstawowe warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które zachodzi w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono kilka godzin, a czas zależy od wariantu przyszykowanego produktu. W trakcie preparowania używany jest rzadki dym. Najważniejszym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest , aby działo się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja przebiega w bardzo krótkim czasie. Trwa ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku również dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się również z udziałem pary. To właśnie dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może doprowadzić do zmatowienia, a także poszarzenia, produktu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Woźniki

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w {mieście}?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w {mieście} trzeba przede wszystkim sprecyzować, jak często będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uzmysłowić, że Woźniki to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny używane w innych tego rodzaju przedsiębiorstwachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie musimy mieć wysokiej efektywności. Dobierając urządzenie odpowiednie dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Woźniki

Zalety używania wędzarni ogrodowej w Woźnikach

W aktualnych czasach ciężko jest zakupić mięso, które nie ma konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje sprawiają, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Często, jest to masówka, gdzie jakość nie ma znaczenia.

Właśnie dlatego warto posiadać indywidualną wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niezapomniany smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni szybko się nam zwróci.

Masz pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni?
Poszukujesz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Woźniki to miejscowość, która mieści się dosyć daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdy zakątek Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych