Wędzarnia na zamówienie?


Wędzarnia ogrodowa to opcja dla osób, które lubią zwyczajowy, oryginalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do wędzenia mięs. To również świetne urządzenie dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Użytkownikami wędzarni są:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Proszowice

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dobierzemy odpowiednie urządzenie trzeba dogłębnie zgłębić, czym jest wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych produktów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono od kilku do kilkunastu godzin, a dokładny czas zależy od typu przygotowywanego produktu. Podczas obróbki wykorzystywany jest rzadki dym. Najważniejszym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest , aby przebiegało bez straty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w krótkim czasie. Trwa ona do jednej godziny. W czasie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Może tutaj dojść do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się również z udziałem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak bardzo mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że duża wilgotność może doprowadzić do zmatowienia, a także poszarzenia, produktu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Proszowice

Jak wybrać optymalną wędzarnie w {mieście}?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w {mieście} trzeba przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uzmysłowić, że Proszowice to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny wykorzystywane w różnego typu firmachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć wysokiej efektywności. Dobierając wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Proszowice

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Proszowicach

W aktualnych czasach ciężko jest zakupić mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszelkie modyfikacje powodują, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i maksymalizacji zysków. Jest to najczęściej masówka, gdzie jakość nie ma znaczenia.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać prywatną wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są dość kosztowne, więc wędząc je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni bardzo szybko się nam zwróci.

Masz pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Proszowice to miejscowość, która mieści się stosunkowo daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych