Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla osób, które lubią tradycyjny, niepowtarzalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To także idealny przyrząd dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest cały szereg, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Zamów wędzarnie Gros do:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Racibórz

Na czym polega wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia trzeba dogłębnie zrozumieć, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem produktów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od typu przyszykowanego produktu. W czasie preparowania używany jest rzadki dym. Najważniejszym zamierzeniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby działo się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka odbywa się w krótkim czasie. Trwa ona od kilkunastu minut do jednej godziny. W czasie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie odbywa się także z udziałem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo procesu jest uzależnione od tego, jak wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Racibórz

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Raciborzu?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Raciborzu należy przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że powiat raciborski to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt stosowany w innych tego rodzaju przedsiębiorstwach w Raciborzu. Z tej przyczyny jest on odpowiedni do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy wysokiej zdolności produkcyjnej. Wyszukując urządzenie wędzarnicze odpowiednie dla siebie powinno się przede wszystkim zwrócić uwagę na parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Racibórz

Zalety używania wędzarni ogrodowej w Raciborzu

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszelkie modyfikacje sprawiają, że jedzenie traciswój swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i maksymalizacji przychodów. Jest to najczęściej produkcja masowa, gdzie jakość nie znajduje się na pierwszym miejscu.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać własną wędzarnię ogrodową. To ona pozwala całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni bardzo szybko się nam zwróci.

Pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Racibórz to miejscowość, która leży daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdą część Polski.


    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych