Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla ludzi, którzy cenią sobie zwyczajowy, niepowtarzalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To również znakomity przyrząd dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest cały szereg, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Zamów wędzarnie elektryczne Gros do:

SKLEPów, MARKETów
Kół ŁOWIECKIch
AGROTURYSTYK
SZKół
LABORATORIów
CATERINGów

GARMAŻERNI
BARów, STOŁÓWek
RESTAURACJi
AMATORów WĘDZENIA
PRZYDOMOWych WĘDZARNIE
ZAKŁADów WĘDZARNICZych

wędzarnia ogrodowa Pszów

Z czym wiąże się wędzenie w wędzarni elektrycznej?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia należy szczegółowo zgłębić, na czym polega wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem produktów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Wyróżniamy dwa rodzaje wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od rodzaju przyszykowanego produktu. W trakcie obróbki używany jest rzadki dym. Najważniejszym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby działo się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w krótkim czasie. Przebiega ona zwykle do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie może odbywać się również z występowaniem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednak o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Pszów

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Pszowie?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Pszowie powinno się przede wszystkim określić, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uświadomić, że Pszów to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt używany w różnego rodzaju przedsiębiorstwachw Pszowie. Z tej przyczyny jest on odpowiedni wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej wydajności. Dobierając urządzenie odpowiednie dla siebie trzeba przede wszystkim sprawdzić parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia komfort eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Pszów

Plusy posiadania wędzarni elektrycznej domowej w Pszowie

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez dużej ilości konserwantów. Wszystkie dodatki modyfikacje sprawiają, że jedzenie traciswój swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim obniżenia kosztów i zwiększenia przychodów. Często, jest to masówka, w której nie przejmują się jakością.

To jest najważniejszy powód dlaczego warto posiadać indywidualną, małą wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niezapomniany smak i aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia wędzarniczego szybko nam się zwróci.

Pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze odpowiedniej wędzarni?
Poszukujesz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Pszów to miasto, które położone jest dosyć daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych