Wędzarnia ogrodowa to znakomity wariant dla osób, które szanują tradycyjny, niepowtarzalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do przygotowywania mięs. To także idealne urządzenie dla miłośników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest co niemiara, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie elektryczne polecamy dla:

SKLEPów, MARKETów
Kół ŁOWIECKIch
AGROTURYSTYK
SZKół
LABORATORIów
CATERINGów

GARMAŻERNI
BARów, STOŁÓWek
RESTAURACJi
AMATORów WĘDZENIA
PRZYDOMOWych WĘDZARNIE
ZAKŁADów WĘDZARNICZych

wędzarnia ogrodowa Przemyśl

Na czym polega wędzenie w wędzarni elektrycznej?

Zanim wybierzemy odpowiednie urządzenie należy szczegółowo zrozumieć, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem produktów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Trwa ono od kilku do kilkunastu godzin, a czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. W czasie obróbki używany jest rzadki dym. Najważniejszym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest , aby przebiegało bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka rozgrywa się w krótkim czasie. Przebiega ona zwykle od kilkunastu minut do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku chcemy przedłużyć trwałość produktu, a także zachować jego smak, koloryt, czy też aromat. Możemy spodziewać się większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się również z obecnością pary. To właśnie dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo tego procesu jest uzależnione od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Pamiętajmy jednakże o tym, że duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Przemyśl

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Przemyślu?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Przemyślu powinno się przede wszystkim określić, jak będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uświadomić, że Przemyśl to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny stosowane w innych tego typu przedsiębiorstwachw Przemyślu. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej efektywności. Wyszukując urządzenie odpowiednie dla siebie należy przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Przemyśl

Zalety używania wędzarni elektrycznej domowej w Przemyślu

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszystkie modyfikacje sprawiają, że traci się swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Jest to najczęściej masówka, w której smak nie ma znaczenia.

To jest największy powód dlaczego warto posiadać indywidualną, małą wędzarnie elektryczne. To ona pozwala całkowicie kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niepowtarzalny smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia wędzarniczego bardzo szybko się nam zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Przemyśl to miasto, które położone jest daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych