Jak zamówić wędzarnie?


Wędzarnia ogrodowa to doskonała alternatywa dla smakoszy, którzy lubią tradycyjny, niepowtarzalny i wyrazisty smak jedzenia. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do wędzenia mięs. To również znakomity przyrząd dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest wiele, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Nasze wędzarnie są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Ostrowiec Świętokrzyski

Na czym polega wędzenie?

Zanim wybierzemy odpowiednie urządzenie trzeba dogłębnie poznać, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych artykułów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które przebiega w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono od kilku do kilkunastu godzin, a dokładny czas zależy od typu przygotowywanego produktu. Podczas obróbki wykorzystywany jest rzadki dym. Najważniejszym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest jednak to, aby działo się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które przebiega w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja przebiega w krótkim czasie. Przebiega ona do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco stosowany jest gęsty dym. W tym przypadku również dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może dojść do większych ubytków wagowych.

Warto wiedzieć, że wędzenie odbywa się również z udziałem pary. To właśnie dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wędzony wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że zbyt duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Ostrowiec Świętokrzyski

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Ostrowcu Świętokrzyskim?

Przed kupnem wędzarni ogrodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim trzeba przede wszystkim określić, jak często będziemy ją używać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze trzeba sobie uświadomić, że Ostrowiec Świętokrzyski to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt wykorzystywany w różnego typu przedsiębiorstwachw Ostrowcu Świętokrzyskim. Z tej przyczyny nadaje się do użytku domowego, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej zdolności produkcyjnej. Dobierając wędzarnie odpowiednią dla siebie powinno się przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Ostrowiec Świętokrzyski

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

W dzisiejszych czasach ciężko jest trafić na mięso, które nie ma konserwantów. Wszystkie dodatki zmiany powodują, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Często, jest to masówka, w której nie przejmują się smakiem.

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można całkowicie kontrolować proces przygotowywania produktów spożywczych. Zapewni nam to niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samodzielnie sporo zaoszczędzimy. Kupno urządzenia szybko się nam zwróci.

Pytania? Potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni?
Poszukujesz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Pomimo, że Ostrowiec Świętokrzyski to miasto, które leży stosunkowo daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową w każdy zakątek Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych