Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla smakoszy, którzy lubią zwyczajowy, oryginalny i wyrazisty smak potraw. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To również świetny przyrząd dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest co niemiara, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Wędzarnie elektryczne polecamy dla:

SKLEPów, MARKETów
Kół ŁOWIECKIch
AGROTURYSTYK
SZKół
LABORATORIów
CATERINGów

GARMAŻERNI
BARów, STOŁÓWek
RESTAURACJi
AMATORów WĘDZENIA
PRZYDOMOWych WĘDZARNIE
ZAKŁADów WĘDZARNICZych

wędzarnia ogrodowa Piaseczno

Z czym wiąże się wędzenie w wędzarni elektrycznej?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia należy dogłębnie poznać, co to jest wędzenie. Jest to nic innego, jak omiatanie dymem różnych produktów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie wędzenia wykorzystywany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa podstawowe warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od rodzaju przygotowywanego produktu. W trakcie preparowania zastosowany jest rzadki dym. Głównym zamysłem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest jednak to, aby odbywało się to bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja przebiega w krótkim czasie. Trwa ona zwykle od kilkunastu minut do jednej godziny. W czasie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku również dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść jednak do większych ubytków wagowych.

Warto zdawać sobie sprawę, że wędzenie odbywa się także z udziałem pary. To właśnie dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Czas tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że duża wilgotność może przyczynić się do zmatowienia, a także poszarzenia, wyrobu, co nie jest zjawiskiem mile widzianym.

wędzarnia ogrodowa Piaseczno

Jak wybrać optymalną wędzarnie w Piasecznie?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w Piasecznie trzeba przede wszystkim ustalić, jak będziemy ją użytkować.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze należy sobie uzmysłowić, że Piaseczno to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż sprzęt wykorzystywany w różnego typu przedsiębiorstwachw Piasecznie. Z tej przyczyny nadaje się wyłącznie do domowego użytku, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej zdolności produkcyjnej. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie trzeba przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest oprócz tego wyposażenie dodatkowe, gdyż to one warunkuje komfort użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Piaseczno

Plusy posiadania wędzarni elektrycznej domowej w Piasecznie

W aktualnych czasach ciężko jest trafić na mięso przygotowywane bez konserwantów. Wszystkie modyfikacje sprawiają, że jedzenie traci swój wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie chcą przede wszystkim obniżenia kosztów i zwiększenia zysków. Jest to najczęściej masówka, w której nie przejmują się smakiem.

Właśnie dlatego warto posiadać prywatną, małą wędzarnie elektryczne. Dzięki niej można w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Dzięki temu uzyskamy niezapomniany smak i aromat. Wszystkie wędzone artykuły są również dość drogie, więc przygotowując je samemu bardzo dużo zaoszczędzimy. Zakup urządzenia wędzarniczego relatywnie szybko się nam zwróci.

Pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Piaseczno to miasto, które leży daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdy zakątek Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych