Wędzarnia na zamówienie?


Wędzarnia ogrodowa to znakomita alternatywa dla osób, które cenią sobie zwyczajowy, niepowtarzalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie służy ona wyłącznie do przygotowywania mięs. To także świetne urządzenie dla wielbicieli wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko wiąże się z indywidualnymi upodobaniami.

 
Użytkownikami wędzarni są:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Nowy Wiśnicz

Z czym wiąże się wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia należy precyzyjnie zrozumieć, na czym polega wędzenie. Jest to omiatanie dymem artykułów spożywczych (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym używany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa warianty wędzenia:

- Wędzenie zimne, które ma miejsce w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a czas zależy od wariantu przyszykowanego produktu. Podczas preparowania zastosowany jest rzadki dym. Głównym celem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Istotne jest , aby przebiegało bez redukcji masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które odbywa w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Obróbka przebiega w krótkim czasie. Przebiega ona zwykle do jednej godziny. Podczas wędzenia na gorąco wykorzystywany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść do większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się również z udziałem pary. Dzięki niej produkt jest koloryzowany. Tempo procesu jest uzależnione od tego, jak mokra jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, produktu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Nowy Wiśnicz

Jak wybrać odpowiednią wędzarnie w Nowym Wiśniczu?

Przed wyborem wędzarni ogrodowej w Nowym Wiśniczu należy przede wszystkim określić, jak będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uświadomić, że Nowy Wiśnicz to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe nie są tak zaawansowane, jak sprzęt stosowany w innych tego typu firmachw Nowym Wiśniczu. Z tej przyczyny jest on odpowiedni wyłącznie do użytku domowego, gdzie nie potrzebujemy tak wysokiej efektywności. Wybierając urządzenie odpowiednie dla siebie trzeba przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Ważne jest jeszcze wyposażenie dodatkowe, gdyż to one określa komfort użytkowania.

wędzarnia ogrodowa Nowy Wiśnicz

Plusy używania wędzarni ogrodowej w Nowym Wiśniczu

W dzisiejszych czasach ciężko jest zakupić mięso, które nie ma dużej ilości konserwantów. Wszystkie modyfikacje sprawiają, że traci się wyjątkowy smak i aromat. Współczesne wędzarnie dążą przede wszystkim do zmniejszenia kosztów i zwiększenia przychodów. Często, jest to produkcja masowa, gdzie jakość nie ma znaczenia.

Właśnie dlatego warto posiadać indywidualną wędzarnię ogrodową. Dzięki niej można w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wędzone artykuły są również dość drogie, więc wędząc je samodzielnie bardzo dużo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni szybko się nam zwróci.

Pytania? A może potrzebujesz pomocy w doborze najlepszej wędzarni ogrodowej?
Może szukasz osprzętu do lub innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Nowy Wiśnicz to miejscowość, która leży daleko od naszego miasta, to jesteśmy w stanie dowieźć wędzarnie ogrodową do każdego miasta w Polsce.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych