Chcesz zamówić wędzarnię?


Wędzarnia ogrodowa to idealna alternatywa dla osób, które cenią sobie zwyczajowy, oryginalny i wyrazisty smak dań. Wbrew pozorom nie jest przeznaczona wyłącznie do preparowania mięs. To również znakomite urządzenie dla zwolenników wędzonych ryb, serów, owoców, czy też warzyw. Możliwości jest dużo, a wszystko zależy od indywidualnych upodobań.

 
Nasze wędzarnie są stworzone dla:

SKLEPY, MARKETY
KOŁA ŁOWIECKIE
AGROTURYSTYKA
SZKOŁY
LABORATORIA
CATERING
GARMAŻERNIE
BARY, STOŁÓWKI
RESTAURACJE
AMATORZY WĘDZENIA
PRZYDOMOWE WĘDZARNIE
ZAKŁADY WĘDZARNICZE
wędzarnia ogrodowa Grybów

Na czym polega wędzenie?

Zanim dokonamy wyboru odpowiedniego urządzenia należy dokładnie poznać, co to jest wędzenie. Jest to omiatanie dymem różnych produktów (np. kiełbas, kawałków mięsa, drobiu, ryb, serów, owoców morza). W procesie tym zastosowany jest uwodniony dym-aerozol.

Można wyróżnić dwa typy wędzenia:

- Wędzenie zimne, które odbywa się w temperaturze od 18 do 28°C. Przebiega ono kilka godzin, a dokładny czas zależy od wariantu przyszykowanego produktu. W czasie preparowania wykorzystywany jest rzadki dym. Głównym zadaniem wędzenia zimnego jest wydłużenie trwałości artykułu spożywczego. Ważne jest , aby działo się to bez utraty masy, smaku, aromatu, czy też kolorytu.

- Wędzenie gorące, które rozgrywa się w temperaturze od 28 do 80°C i więcej. Preparacja odbywa się w krótkim czasie. Trwa ona do jednej godziny. W trakcie wędzenia na gorąco używany jest gęsty dym. W tym przypadku dąży się do przedłużenia trwałości produktu, a także zachowania jego smaku, kolorytu, czy też aromatu. Może tutaj dojść do większych ubytków wagowych.

Warto mieć świadomość, że wędzenie może odbywać się także z udziałem pary. Dzięki niej wyrób jest koloryzowany. Przebieg tego procesu jest uzależniony od tego, jak bardzo wilgotna jest mieszanka omiatająca wyrób. Należy pamiętać jednakże o tym, że zbyt duża wilgotność może spowodować zmatowienie, a także poszarzenie, wyrobu, co nie jest zjawiskiem pożądanym.

wędzarnia ogrodowa Grybów

Jak wybrać optymalną wędzarnie w {mieście}?

Przed zakupem wędzarni ogrodowej w {mieście} powinno się przede wszystkim określić, jak często będziemy ją wykorzystywać.

Czy będzie ona służyła nam okazyjnie, czy sprzęt będzie wykorzystywany kilka razy w tygodniu?

Czy będziemy wędzić produkty wyłącznie dla siebie?

Czy poszukujemy sprzętu do celów zarobkowych?

Po pierwsze powinno się sobie uświadomić, że Grybów to świetne miejsce, a wędzarnie ogrodowe są mniej zaawansowane, niż maszyny używane w innych tego typu przedsiębiorstwachw {mieście}. Z tej przyczyny nadaje się do domowego użytku, gdzie nie musimy mieć tak wysokiej wydajności. Wyszukując wędzarnie odpowiednią dla siebie trzeba przede wszystkim przejrzeć parametry, czyli np. rozmiar sprzętu, pojemność wsadu, tempo wędzenia konkretnych produktów. Nie bez znaczenia jest również wyposażenie dodatkowe, gdyż to one uzależnia wygodę eksploatacji.

wędzarnia ogrodowa Grybów

Zalety posiadania wędzarni ogrodowej w Grybowie

W aktualnych czasach ciężko jest zakupić mięso, które nie ma konserwantów. Wszystkie zmiany powodują, że jedzenie traciswój swój wyjątkowy smak i aromat. Nowoczesne wędzarnie chcą przede wszystkim zmniejszenia kosztów i zwiększenia zysków. Często, jest to masówka, w której nie przejmują się jakością.

Właśnie dlatego warto posiadać własną wędzarnie elektryczne. To ona pozwala w pełni kontrolować przygotowywanie produktów spożywczych. Zapewni nam to niepowtarzalny smak oraz aromat. Wszystkie wędzone artykuły są dość kosztowne, więc przygotowując je samemu sporo zaoszczędzimy. Kupno wędzarni szybko nam się zwróci.

Pytania? Pomóc Ci dobrać najlepszą wędzarnie dla Ciebie?
Może szukasz osprzętu do wyrobów albo innego typu wędzarnie? Napisz do nas!

Mimo, że Grybów to miejscowość, która znajduje się daleko od naszej miejscowości, to jesteśmy w stanie dostarczyć wędzarnie ogrodową w każdy zakątek Polski.

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Podmiot moich danych osobowych zawartych w niniejszym formularzu, w celu otrzymania odpowiedzi na zadane pytanie

    Pokaż pełną treść zgody na przetwarzanie danych osobowych